Rozmiary pizzy w Muzycznej – wybierz coś dla siebie!

Pizza to proste i szybkie danie, które uwielbiają wszyscy. Świetnie sprawdzi się na obiad czy kolację, a jeszcze lepiej na spotkania w gronie znajomych oraz imprezy. Choć da się ją przygotować samemu, znacznie wygodniej jest skorzystać z możliwości zamówienia z dowozem. Rozmiary pizzy różnią się jednak w zależności od lokalu, a wybór odpowiedniej wielkości potrafi sprawić niemałe trudności, zwłaszcza gdy w grę wchodzi nakarmienie kilku osób.

Rozmiary pizzy nie wszędzie są takie same

Zamawiając słynne włoskie danie z restauracji, można zauważyć, że nie zawsze oferują one jednakowe rozmiary pizzy. Każda pizzeria ma swoje własne preferencje co do menu i nie powinno to nikogo dziwić. Nie da się więc odpowiedzieć na pytanie, ile cm ma standardowa pizza. Zresztą ciężko mówić o standardzie w odniesieniu do wielkości jakiegokolwiek dania. Rozmiary pizzy są różne, podobnie jak gusta klientów pizzerii. Podstawowym kryterium wyboru zawsze musi być własne zadowolenie i… najedzenie się.

Pizzeria Muzyczna – rozmiar pizzy

Co oferuje Pizzeria Muzyczna? Rozmiar pizzy w naszym lokalu dotyczy trzech wariantów. Najmniejszy z nich to średni. Małego nie ma, ponieważ nie widzimy takiej potrzeby wśród klientów 😉 Cena średniego rozmiaru zaczyna się już od 25 złotych, a jego średnica wynosi 28 cm. Bez problemu wystarczy więc na potrzeby jednego gościa lub dwóch.

Jaki rozmiar pizzy na dwie osoby? Jeśli nie są bardzo głodne, powinny spokojnie najeść się średnią wielkością. Jednak gdy w brzuchach jest pustka i ma się ochotę na coś konkretnego, lepszym rozwiązaniem będzie duża pizza. Rozmiar ten dotyczy średnicy 35 cm i może także sprawdzić się w przypadku trzech osób mających ochotę na przekąskę. Cena dużej pizzy zaczyna się u nas już od 33 zł, co jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjną ofertą.

Na koniec zostaje propozycja, z której słynie Pizzeria Muzyczna. Rozmiar pizzy nazywany wielkim to idealna opcja dla trzech głodomorów. Ale świetnie nada się również dla czterech osób, ponieważ ma średnicę aż 45 cm! Największa wielkość pizzy w naszej pizzerii najczęściej zamawiana jest na imprezy w dużym gronie, ponieważ ma doskonały stosunek jakości do ceny. Najtańsza kosztuje tylko 42 zł – chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to się opłaca.

Nie wiesz jeszcze, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia pizza? Rozmiar z łatwością wybierzesz w menu Pizzerii Muzycznej. Pamiętaj jednak, że kluczowa jest także ilość dodatków. Jeśli zdecydujesz się na pizzę naładowaną po brzegi składnikami, jak np. Heavy Metal, może się okazać, że mniejsza wielkość pizzy w zupełności wystarczy. Chociaż zawsze można przechować to danie, o czym pisaliśmy więcej w tekście „Nie ma czegoś takiego jak za duża pizza, ale co zrobić, gdy nie zjesz całej naraz?”.

Pizza – rozmiar i jego opłacalność

Wróćmy jednak do kwestii opłacalności. Wiele osób ma zagwozdkę, jak się liczy rozmiar pizzy tak, żeby się najeść i zapłacić jak najmniej. Pomocna może się tutaj okazać stara dobra matematyka. W celu odpowiedzenia na pytanie posłużymy się przykładem. Otóż wiele osób wychodzi z założenia, że kupując dwie tańsze mniejsze pizze, będą w stanie zjeść więcej za niższą cenę. Tymczasem nauka mówi zupełnie odwrotnie. Trzeba bowiem kupić cztery rozmiary pizzy o średnicy 20 cm, aby otrzymać wielkość pizzy o średnicy 40 cm.

Pizza Flamenco

Jak się liczy rozmiar pizzy?

Należy obliczyć pole powierzchni pizzy przy założeniu, że jest kołem. Wówczas będzie można posłużyć się wzorem πr². Jeśli średnica średniej pizzy wynosi 30 cm, a dużej 50 cm, promień pierwszej wynosi 15 cm, a drugiej 25. Po wstawieniu powyższych liczb do wspomnianego wzoru nie będzie już żadnych wątpliwości. Duża pizza opłaca się bardziej!

Najlepsza pizza we Wrocławiu

Czy pizza 30 cm jest duża?

Po lekturze powyższego artykułu na pewno wiesz już, że nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaką wielkość powinna mieć pizza. Rozmiar włoskiego dania należy dopasować przede wszystkim do poziomu głodu oraz ilości osób, które będą je spożywać. To, czy pizza 30 cm jest duża, czy mała, trzeba ocenić subiektywnie, biorąc pod uwagę nie tylko jej wielkość, ale także ilość składników. W końcu im więcej dodatków znajduje się na pizzy, tym bardziej można się nią najeść.

Jesteś ciekaw, co oferuje Pizzeria Muzyczna? Rozmiar pizzy sprawdzisz w naszym menu, a danie zamówisz online lub bezpośrednio w aplikacji. Wówczas otrzymasz 10% zniżki. Naprawdę warto, ponieważ mamy autorskie receptury i najwyższej jakości składniki. Nie wierzysz? Sprawdź artykuł „Jak powstaje pizza w Pizzerii Muzycznej?”.