Sylwester z pizzą? Świetny pomysł! Sprawdź, jak wygląda dostawa pizzy w Sylwestra

Chyba nie ma drugiego tak uniwersalnego dania, jak pizza. Sylwester to jedna z wielu doskonałych okazji do zamówienia słynnego włoskiego dania. Sprawdź, czy dostawa pizzy w Sylwestra jest możliwa i czy wszystkie pizzerie są wtedy otwarte, a także dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, zamawiając pizzę w Sylwestra.

Pizza – czy czynna w Sylwestra jest każda pizzeria?

Czy na imprezę z okazji nadejścia Nowego Roku można zamówić pizzę? Czynna w Sylwestra powinna być każda pizzeria, ponieważ nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W standardowych godzinach otwarcia lokali złożenie zamówienia raczej nie będzie więc stanowić problemu. Co innego późnym wieczorem, ponieważ niektóre restauracje mogą już zostać zamknięte. Aby mieć pewność, warto więc zadzwonić wcześniej do wybranej pizzerii i dopytać, czy danego dnia dostarczana jest pizza. Otwartej w Sylwestra pizzerii można też poszukać przez Internet – niektóre miejsca udostępniają w mediach społecznościowych informacje na temat tego, jak funkcjonują w ten szczególny dzień.

A o tym, czy można zamówić pizzę następnego dnia, przeczytasz w artykule Czy pizzerie są otwarte w Święta.

Pizza w Sylwestra – dlaczego to świetny pomysł?

Dlaczego na imprezie z okazji nadejścia Nowego Roku świetnie sprawdzi się pizza? Sylwester, na którym pojawi się słynne włoskie danie, będzie udany z uwagi na:

· łatwość przygotowania

Organizacja imprezy sylwestrowej do łatwych nie należy. Trzeba zadbać nie tylko o pyszne menu, ale także zaproszenia, dekoracje czy muzykę. Zamówienie pizzy jest więc prostym sposobem na zaoszczędzenie sobie masy pracy i dopięcie przyjęcia na ostatni guzik.

· zadowolenie gości

Sylwester z pizzą bez wątpienia zostanie dobrze odebrany przez gości, ponieważ popularny włoski przysmak uwielbiają dosłownie wszyscy. Występuje on w wielu wariantach smakowych, a dobranie go do indywidualnych preferencji uczestników imprezy i tym samym ich zadowolenie nie stanowi najmniejszego problemu.

· łatwość poddania

W przypadku zaserwowania dania takiego jak pizza, Sylwester wymaga od organizatorów minimum wysiłku. Wszystko dlatego, że nie potrzebne są sztućce ani specjalne nakrycia. Można jeść bezpośrednio z kartonu, co jest świetnym rozwiązaniem na nieformalnych imprezach.

· ekonomiczność

Sylwester z pizzą jest bardzo ekonomiczny, zwłaszcza w porównaniu do przygotowania pełnego menu imprezowego, co ma duże znaczenie, szczególnie jeśli planuje się ugościć dużą grupę osób. Co więcej, w przypadku większych zamówień wiele pizzerii proponuje atrakcyjne rabaty.

· wygodna dostawa

Większość pizzerii oferuje możliwość dostawy, dzięki czemu nie trzeba martwić się odbiorem jedzenia. Pizza może więc dotrzeć pod wskazany adres o ustalonej godzinie – pod warunkiem że odpowiednio wcześnie złoży się zamówienie i ustali wszystkie szczegóły.

· wiele opcji zamawiania

Obecnie można zamówić pizzę nie tylko przez telefon, ale także stronę internetową, portale pośredniczące w dostawie jedzenia czy aplikację. Sprawia to, że cały proces jest maksymalnie wygodny i dopasowany do potrzeb użytkownika.

· idealny posiłek do alkoholu

Pizza to danie idealne na zakrapianą imprezę, ponieważ stanowi świetny podkład pod alkohol. Po jej spożyciu nie uderzy on tak szybko do głowy, a prawdopodobieństwo kaca następnego dnia będzie mniejsze.

· brak konieczności sprzątania po gotowaniu

Zamawiając słynne włoskie danie, eliminuje się konieczność sprzątania po gotowaniu, co pozwala spędzić więcej czasu w towarzystwie gości i skupić się na zabawie.

czy można jeść pizzę w ciąży

Sylwester z pizzą – na co zwrócić uwagę podczas zamawiania?

Planując Sylwestra z pizzą, trzeba przede wszystkim odpowiednio wcześnie złożyć zamówienie. Pizzerie są zazwyczaj obłożone tego dnia, dlatego może się zdarzyć, że jeśli skontaktuje się z lokalem w ostatniej chwili, nie będzie już możliwości skorzystania z jego oferty. Pizzę w Sylwestra najlepiej więc zamówić ze sporym wyprzedzeniem – najlepiej kilkudniowym, co pozwoli zyskać gwarancję, że jedzenie na przyjęcie z okazji nadejścia Nowego Roku będzie zapewnione.

Marzy Ci się pizza w Sylwestra, a Wrocław to Twoje miasto? Sprawdź menu Pizzerii Muzycznej i wybierz, co zamówisz na noworoczną imprezę! Sprawdź też, jak zorganizować pizza party.