Czy pizzerie są otwarte w Święta? Rozwiewamy wątpliwości

Czy pizzerie są otwarte w Święta? To pytanie zadają sobie osoby, które nie chcą rezygnować z rozkoszowania się swoim ulubionym daniem nawet w dni ustawowo wolne od pracy. I słusznie, ponieważ Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy Boże Ciało są świetną okazją do tego, aby zamówić pizzę. Sprawdź, kiedy pizzeria będzie czynna w Święta, a kiedy nie.

Czy w Święta są otwarte pizzerie?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy pizzerie są otwarte w Święta. Generalnie gastronomia nie jest branżą, która zamyka swoje drzwi w dniach ustawowo wolnych od pracy. Jednak z reguły w określone dni świąteczne restauracje decydują się nie przyjmować klientów z prostej przyczyny – zwyczajnie im się to nie opłaca. W poniższym tekście wyjaśnimy, kiedy zazwyczaj pizzerie otwierają się w Święta, a kiedy nie.

Nowy Rok – pizzeria czynna w Święta, czy nie?

W Nowy Rok stoi otworem dla klientów niejedna pizzeria. Czynna w Święto jest z tego powodu, że 1 stycznia uchodzi za dzień, w którym wszyscy dochodzą do siebie po imprezie sylwestrowej, a więc mają ochotę na wszystko, co tłuste i wysokokaloryczne. Zaoferowanie im pizzy, która spełnia te kryteria, leży w interesie właścicieli lokali gastronomicznych. Większość pizzerii jest w związku z tym otwarta w standardowych godzinach.

Odkryj też pomysły na to, co jeść na kacu, aby się lepiej poczuć. Pizza i inne pyszności

Czy pizzerie są otwarte w Święta Wielkanocne?

To, czy pizzerie są otwarte w Święta Wielkanocne, jak zawsze zależy od decyzji ich właścicieli. Z reguły w Niedzielę Wielkanocną większość z nich będzie zamknięta. Dużo więcej restauracji otworzy się natomiast w Poniedziałek Wielkanocny, ale raczej w niepełnym wymiarze godzin.

Pizzeria czynna w Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 maja – tak czy nie?

1 maja, czyli Święto Pracy oraz Święto Konstytucji 3 maja to dni, w których można spodziewać się normalnie otwartych pizzerii. Właśnie wtedy trwają wyjazdy majówkowe i zaczynają się pierwsze imprezy plenerowe – przekąska w postaci pizzy pasuje na nie jak ulał.

Boże Ciało a otwarcie pizzerii

Pizzeria czynna w Święto Bożego Ciała również nie powinna nikogo zdziwić. Tego dnia większość restauracji, barów czy kawiarni otwiera swoje drzwi dla klientów w standardowych godzinach. Można więc zamówić pizzę z dowozem lub zjeść ją na miejscu – najlepiej na świeżym powietrzu, w ogródku, gdyż na pogodę w czerwcu raczej nie można narzekać.

Czy we Wszystkich Świętych są otwarte pizzerie?

Teoretycznie tak, ale w praktyce to, czy we Wszystkich Świętych są otwarte pizzerie, zależy od decyzji ich właścicieli. Niektóre lokale zamykają się bowiem lub ograniczają godziny, w których przyjmują klientów – jednak zdecydowana większość działa tak, jak zwykle.

Święto Niepodległości – jak funkcjonują pizzerie?

11 listopada jest dniem wolnym od pracy, co nie dotyczy jednak obiektów gastronomicznych. Przeważająca część pizzerii funkcjonuje więc normalnie, choć nie wszystkie – podobnie jak w pozostałych przypadkach, właściciel lokalu sam decyduje o tym, czy go otwiera, czy nie.

Boże Narodzenie – czy są otwarte pizzerie?

Wigilia w świetle obowiązujących przepisów nie jest dniem wolnym od pracy. 24 grudnia pizzerie mogą być więc otwarte, choć zazwyczaj restauratorzy decydują się wówczas zamknąć interes lub prowadzić go tylko do południa. W Boże Narodzenie natomiast, mimo że ustawa tego nie zakazuje, większość lokali gastronomicznych rezygnuje z obsługiwania klientów. Nasuwa się więc pytanie, czy pizzerie są otwarte w 2. dzień Świąt? Tutaj różnie bywa. Niektóre restauracje serwujące pizze wracają do pracy, a niektóre pozostają zamknięte.

Pizzeria otwarta w Święta – Wrocław

Wielu miłośników pizzy ze stolicy Dolnego Śląska (i nie tylko) interesuje pizzeria otwarta w Święta. Wrocław jako miasto słynące z bogatej oferty gastronomicznej pod tym względem nie zawodzi. Na jego terenie znajduje się wiele lokali, które wybrane dni świąteczne otwierają się dla swoich klientów. Jednym z nich jest Pizzeria Muzyczna. Można w niej zamówić pizzę z dostawą (także w późnych godzinach – dowiedz się więcej o pizzerii nocnej), a także zjeść ją na miejscu w jednym z pięciu lokali znajdujących się we Wrocławiu.

Pizzeria we Wrocławiu czynna w Święta? Sprawdź, co oferujemy! Zapoznaj się z menu Pizzerii Muzycznej i złóż zamówienie już dziś.