Pomysły na to, co jeść na kacu, by się lepiej poczuć. Pizza i inne pyszności

Następnego ranka po suto zakrapianej imprezie, nietrudno o zatrucie alkoholowe. Jego najczęstszymi objawami są bóle i zawroty głowy, drżenie rąk, mdłości oraz niedające się ugasić pragnienie. Czy nieprzyjemne konsekwencje picia procentów można ograniczyć? Okazuje się, że tak – wystarczy sięgnąć po odpowiednie przekąski. Podpowiadamy, co jeść na kacu.

Czy na kacu powinno się jeść?

Pytanie to nie powinno brzmieć, czy na kacu powinno się jeść, tylko co jeść na kacu. Pozytywny wpływ żywienia na dolegliwości typowe dla „następnego dnia” jest bowiem niezaprzeczalny. Udowodniono, że organizm szybciej się regeneruje po zatruciu alkoholowym, jeśli dostarczy się mu zbilansowany posiłek. W wyniku picia napojów wysokoprocentowych człowiek traci wiele witamin i minerałów, które należy uzupełnić, aby poczuć się lepiej.

Sprawdź najlepszą pizzerie we Wrocławiu

Co jeść na kacu?

Pizza na kaca jest popularnym wyborem nie bez powodu. Jako danie tłuste, przyspiesza bowiem tempo metabolizowania i wchłaniania alkoholu. Do tego uchodzi za tak zwany „comfort food”, czyli jedzenie poprawiające nastrój, który zazwyczaj jest obniżony przy złym samopoczuciu fizycznym. Jaka pizza na kaca sprawdzi się najlepiej? Mięsożercy powinni sięgnąć po dodatkowe źródło tłuszczu w postaci boczku, a wegetarianie postawić na jajka. Każdy z tych nietypowych składników można znaleźć w menu Pizzerii Muzycznej.

Przeczytaj też: „Pizza z nietypowymi składnikami – dlaczego warto próbować nowości?”.

Nic nie pomaga na złe samopoczucie następnego dnia tak, jak pizza. Alkohol lepiej się trawi, a dobry humor wraca zdecydowanie szybciej. Zamów pizzę online i przekonaj się o tym sam!

Czy tłuste jedzenie pomaga na kaca?

Ogólnie rzecz biorąc, tłuste jedzenie na kaca może być bardzo pomocne, ponieważ pozytywnie oddziałuje tempo metabolizowania oraz wchłaniania alkoholu. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Jeśli występują objawy ze strony układu pokarmowego albo ma się na co dzień problem z układem trawiennym, lepiej zrezygnować ze spożycia ciężkostrawnych dań.

Pizza Alternative

Pomysły na jedzenie na kacu

Jedzenie na kacu nie powinno ograniczać się do samego tłuszczu, nawet gdy organizm go bardzo dobrze toleruje. Równie istotne jest zapewnienie organizmowi wypłukanych w ciągu nocy pierwiastków, zawartych w:

Cytrusach

Cytrusy stanowią cenne źródło witaminy C, która bardzo pomaga w walce z kacem, wspomagając odtruwanie organizmu i wydalanie toksyn. Najlepiej spożyć je w formie świeżo wyciskanych soków, ponieważ zachowają wtedy najwięcej wartości odżywczych.

Szparagach

Co jeść na kacu? Doskonałym wyborem są szparagi. Naukowcy z Instytutu Medycznego i Uniwersytetu Krajowego w Korei Południowej przeprowadzili badania, z których jasno wynika, że łagodzą one objawy zatrucia alkoholowego. Wszystko dzięki minerałom oraz aminokwasom znajdujących się w ich pędach.

Owsiance

Nie tylko pizza na kaca zdaje egzamin. Na złe samopoczucie dzień po zakrapianej imprezie świetnie pomoże także owsianka. Zawiera bowiem wiele składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, magnez, wapń oraz żelazo. Zjedzona na śniadanie, wesprze neutralizację szkodliwych kwasów w organizmie i podniesie poziom cukru we krwi, dodając energii.

Zupach

Zupy, zwłaszcza rosół i pomidorowa doskonale uzupełnią straty płynów oraz nawodnią, a dzięki temu, że są stosunkowo lekkostrawne, nie podrażnią żołądka. Z bardziej ciężkostrawnych propozycji, świetnie sprawdzi się żurek, ogórkowa czy kapuśniak. Zawierają witaminę C oraz probiotyki, które wpływają na ograniczenie objawów zatrucia alkoholowego.

Jajkach

Czy tłuste jedzenie pomaga na kaca? Jak najbardziej, a doskonałym tego przykładem są jajka, bogate w cysteinę – aminokwas o działaniu przyspieszającym tempo metabolizowania alkoholu. Ich dobroczynne działanie odnosi się także do zdolności usuwania toksyn z organizmu, które pojawiają się w krwiobiegu po spożyciu dużych ilości napojów wyskokowych. Jajka na kaca najlepiej spożyć na miękko lub w formie klasycznej jajecznicy.

Po lekturze tego tekstu na pewno wiesz już, co jeść na kaca, aby poczuć się lepiej. Po pizzę, która jest bez wątpienia najbardziej smakowitą z powyższych propozycji, zapraszamy Cię do naszego lokalu. Pobierz aplikację, sprawdź menu Pizzerii Muzycznej we Wrocławiu i wybierz coś dla siebie!