Przygotowujesz przekąski na babski wieczór? Nie zapomnij o pizzy!

Wydawać by się mogło, że nie ma idealnej przekąski na babski wieczór. W końcu zazwyczaj każda z Pań lubi co innego. Jedna jest na diecie, druga nie jada mięsa, a jeszcze inna nie wyobraża sobie zjedzenia posiłku bez dodania do niego papryczki chili. Okazuje się jednak, że istnieje danie, które wpasuje się w gusta kulinarne każdej kobiety. Pizza na babski wieczór nigdy nie zawodzi!

Pyszne przekąski na babski wieczór

Przekąski na babski wieczór są obowiązkowym dodatkiem do każdej posiadówki w damskim gronie. Podczas wieczornych posiedzeń Panie lubią się czasem zasiedzieć, co rodzi potrzebę zadbania o odpowiedni poczęstunek. Co podać na babskie spotkanie? W teorii, najlepszy wybór stanowią dania dietetyczne i lekkostrawne, zwłaszcza jeśli uczestniczki starają się dbać o linię. Ale z reguły wychodzi na to, że podczas spotkań z koleżankami, pojawia się ochota na dania niekoniecznie wpisujące się w typowe, codzienne menu. Króluje więc pizza na damski wieczór oraz inne wysokokaloryczne propozycje.

Przeczytaj też: „Pizza – idealna przekąska na wieczór panieński

Co podać na babskie spotkanie?

Nie ulega wątpliwości, że pizza na babski wieczór sprawdzi się najlepiej. Jest pyszna, sycąca i uwielbiana przez wszystkie Panie. Dostępność wielu wariantów smakowych sprawia, że nietrudno dopasować ją do indywidualnego gustu kulinarnego każdej uczestniczki imprezy. Zwłaszcza jeśli wybierze się opcję podzielenia pizzy na pół.

Pizza na babski wieczór to specjalność wrocławskiej pizzerii Muzycznej. Nasze menu zawiera aż 28 pozycji i jest bardzo zróżnicowane. Oferujemy szeroki wybór pizz, począwszy klasycznych propozycji typu Minimal, Chillout, Pop czy Classic, po naprawdę zwariowane jak Jazz, Country, Synthpop albo Heavy Metal. Każdą z nich można podzielić na pół, wedle uznania. Pobierz aplikację i zamów przekąski na babski wieczór już dziś!

Przeczytaj też: Jak zamawiać pizzę na dowóz? Przydatne porady

Co przygotować na spotkanie z koleżankami?

Istnieje wiele dań, które są odpowiednie na babski wieczór. Pizza będzie doskonałym wyborem na danie główne z racji tego, że jest podawana na ciepło i bardzo sycąca. Ale warto na niej nie poprzestawać. Menu na babski wieczór można urozmaicić o pieczywo czosnkowe, sałatki, a także wszelkiego rodzaju słodkie przekąski: ciastka, lody czy czekoladę.

Pomysły na szybkie przekąski na babski wieczór

Jak już zostało powiedziane, na damskich spotkaniach niezaprzeczalną królową jest pizza. Panie decydują się na nią nie tylko ze względu na niesamowity smak, ale także łatwość zamawiania i powszechną dostępność. Zazwyczaj możliwość natychmiastowego dostarczenia jedzenia stanowi priorytet podczas tego rodzaju wydarzeń. Jakie szybkie przekąski na babski wieczór sprawdzą się więc poza pizzą?

1. Pieczywo czosnkowe

Aromatyczne, chrupiące grzanki czosnkowe to doskonały pomysł na babski wieczór przy winie. Doskonale uzupełnią smak alkoholu i będą stanowiły pod niego dobry „podkład”. Można wykonać je samemu albo zamówić z restauracji. Pieczywo czosnkowe w atrakcyjnej cenie ma w swojej ofercie wrocławska Pizzeria Muzyczna. Grzech go nie spróbować!

2. Sałatki

Jedzenie na babski wieczór powinno być urozmaicone. Bardziej konkretne, wysokokaloryczne dania warto zrównoważyć czymś lżejszym i zdrowszym, na przykład sałatkami. Ich przygotowanie jest jednak dość pracochłonne. Zazwyczaj, Panie stoją więc przed wyborem jednej z dwóch opcji. Pierwsza polega na powierzeniu zrobienia sałatek poszczególnym uczestniczkom imprezy. Jednak zazwyczaj, żadna z nich nie kwapi się do zakasania rękawów i spędzenia kilku godzin w kuchni, aby przyrządzić jedzenie na babski wieczór. Częściej korzystają więc z drugiego rozwiązania, które polega na zamówieniu posiłku z pobliskiej restauracji. Sałatki w kilku wariantach smakowych dostępne są w menu Pizzerii Muzycznej.

Po lekturze tego artykułu na pewno wiesz już, co przygotować na spotkanie z koleżankami na słono. Ale przekąski na babski wieczór warto podać także na słodko. W tej sytuacji również nie ma sensu zawracać sobie głowy gotowaniem. Lepiej sprawdzą się gotowe produkty, takie jak ciastka, lody czy czekolada. Można dodać do nich świeże owoce dla urozmaicenia.