Jakie akcesoria do pizzy wybrać? Przydatne gadżety

Pizza to niezwykle popularne danie kuchni włoskiej. Choć najczęściej zamawiana jest w pizzerii, można ją także zrobić samodzielnie. Wówczas pomocne będą akcesoria do pizzy, które sprawią, że przygotowywanie, pieczenie oraz podawanie tej potrawy będzie dużo łatwiejsze. Zastosowanie odpowiednich gadżetów zaimponuje również gościom. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie akcesoria do pizzy warto mieć w swojej kuchni. Na pewno coś wybierzesz z naszych propozycji!

Jaki sprzęt do pizzy?

  • Gadżety do wyrabiania ciasta

Wyrabianie ciasta jest początkiem procesu powstawania pizzy. Akcesoria, które będą przydatne na tym etapie, to stolnice. Chronią one blat przed zabrudzeniem, a w dodatku ułatwiają połączenie składników w jedną całość. W przypadku pizzy warto wybrać stolnicę z silikonu, która uniemożliwi przywieranie ciasta. Te z drewna lepiej się sprawdzą natomiast jako akcesoria dla pizzaiolo – kucharzy mających duże doświadczenie w przygotowywaniu słynnego włoskiego wypieku. Innym przydatnym gadżetem do wyrabiania ciasta będzie przesiewacz do mąki, który sprawi, że zyska ono odpowiednią konsystencję i wyrośnie równomiernie. Najlepiej wybrać taki z poręcznym uchwytem.

  • Akcesoria do pieczenia pizzy 

Po wyrobieniu ciasta warto sięgnąć po gadżety do pizzy, które ułatwią jej pieczenie. Istnieje wiele rozwiązań, które można wykorzystać na tym etapie. Pierwszym z nich jest oczywiście blacha. Choć posiada warstwę nieprzywierającą, przed użyciem należy ją natłuścić lub wyłożyć papierem do pieczenia. Inna opcja to kamień do pizzy. Do jego zalet można zaliczyć równomierne nagrzewanie, rozprowadzanie ciepła oraz pochłanianie wilgoci z ciasta. W efekcie pizza jest chrupiąca i odpowiednio wypieczona. Ciekawą alternatywą dla powyższych mogą być także akcesoria do wypieku pizzy w postaci siatek. Mają ażurową powierzchnię, która ułatwia odparowywanie wody podczas pieczenia, co sprawia, że spód pizzy wychodzi chrupki i kruchy.

  • Serwowanie pizzy – przydatne gadżety

Pizza bardzo często ląduje na stole podczas wyjątkowych okazji, np. spotkań ze znajomymi czy rodzinnych obiadów. Warto więc zadbać o to, aby efektownie się prezentowała. Pomogą w tym akcesoria do pizzy, np. talerze. Mogą być porcelanowe lub ceramiczne, minimalistyczne lub ozdobione ciekawymi wzorami. Poza tym, że świetnie wyglądają, są także niezwykle praktyczne, ponieważ da się je myć w zmywarce. Innym rozwiązaniem do podawania pizzy jest wspomniany już wcześniej kamień. Służy on nie tylko do pieczenia, ale również serwowania potraw, co więcej, można go kłaść bezpośrednio na stole. Inne gadżety do pizzy, które się sprawdzą w tym celu to specjalne deski. Często występują w postaci obrotowego koła, prezentującego się bardzo „efekciarsko”, a w dodatku pozwalającego na wygodne sięganie po kawałki pizzy.

Ostatnim etapem, podczas którego można sięgnąć po przydatne akcesoria, jest oczywiście krojenie pizzy. Jednak na ten temat pisaliśmy już w innym artykule – zachęcamy, aby do niego zajrzeć i dowiedzieć się szczegółów. Tymczasem na pyszną pizzę zapraszamy do Pizzerii Muzycznej – mamy kilka lokalizacji we Wrocławiu i aż 28 pozycji w menu. Zamówienia można składać online, przez portal Pyszne.pl, aplikację lub telefonicznie. Zapoznaj się z ofertą i wybierz pizzę dla siebie!

Sprzet do pizzy

Akcesoria do pizzy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając akcesoria do pizzy, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

1. Materiał i jakość wykonania

Gadżety do robienia pizzy powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, drewno czy ceramika. Wysoka jakość akcesoriów przełoży się na ich trwałość.

2. Funkcjonalność

Akcesoria do pizzy domowej muszą dobrze spełniać swoje funkcje. Trzeba więc upewnić się, czy kamień równomiernie rozprowadza ciepło, a noże są odpowiednio ostre.

3. Praktyczność i łatwość użytkowania

Najlepiej wybierać gadżety do pizzy praktyczne i łatwe w obsłudze. Przesiewacze do mąki powinny być ergonomiczne, a formy łatwe w czyszczeniu.

4. Uniwersalność

Uniwersalność także należy wziąć pod uwagę, kupując akcesoria do robienia pizzy. Warto wybrać takie, które sprawdzą się w przypadku różnych rodzajów pizz czy potraw, co pozwoli na większą wszechstronność w kuchni.