Pizza na imprezę w plenerze – pomysł na smaczny poczęstunek!

Sezon na imprezy plenerowe trwa w najlepsze. Choć tego rodzaju wydarzenia są źródłem wielu przyjemności, dla samych organizatorów stanowią spory kłopot, zwłaszcza gdy przychodzi do przygotowywania jedzenia w trzydziestostopniowym upale. Zamiast tracić czas i energię na gotowanie, można więc zamówić dania na przyjęcie w ogrodzie z restauracji. Tylko jaki rodzaj potraw wybrać? Jeśli impreza ma luźny charakter, świetnie sprawdzi się pizza – zapakowana w poręczne kartony i gotowa do spożycia od razu po przywiezieniu.

Jakie przekąski na imprezę w ogrodzie?

Długi dzień, przepiękna pogoda, przyjemne okoliczności przyrody – lato to bez wątpienia doskonała pora roku na organizowanie imprez na świeżym powietrzu. Jednak gdy panują upały, a pot leje się ze skroni, nie jest łatwo zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Menu składające się z wykwintnych potraw, wymagających wielu godzin krzątania się po kuchni zwyczajnie się nie sprawdzi, zarówno przez wzgląd na sam proces przygotowywania, jak i konieczność przechowywania potraw w odpowiednich warunkach. Zazwyczaj przekąski na imprezę w plenerze mają charakter kupionych w sklepie słonych przegryzek w postaci paluszków czy chipsów. Niemniej zawsze dobrze jest podać gościom coś ciepłego – zwłaszcza gdy zbliża się wieczór, a oni nie stronią od alkoholu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okazuje się pizza, którą można zamówić z pobliskiej restauracji.

Przyjęcie w ogrodzie – menu z pizzą w roli głównej

Kiedy podać pizzę na przyjęcie w ogrodzie? Menu ze słynnym włoskim daniem w roli głównej będzie idealnym wyjściem z sytuacji, w której gospodarzom nie chce się tracić czasu na samo gotowanie lub nie mają oni wystarczająco dużo miejsca do przechowywania jedzenia, a na dworze panuje upał. Przekąski na imprezę w ogrodzie w formie charakterystycznych trójkątów świetnie sprawdzą się także, gdy organizator zwyczajnie nie ma pomysłu na to, co podać gościom lub nie potrafi gotować – a chciałby, żeby zaserwowane jedzenie posmakowało każdemu. W jakich innych okolicznościach pizza może zastąpić inne dania na imprezę w plenerze? Choćby w przypadku wyprawienia przyjęcia na ostatnią chwilę. Wówczas najbardziej liczy się czas, a nic nie jest w stanie pojawić równie szybko u progu drzwi, jak pizza!

Szukasz pizzy na imprezę plenerową? Sprawdź nasze menu!

Pizza jako pyszna przekąska na imprezę w plenerze

Nie ma drugiego tak świetnego połączenia, jak pizza i impreza w ogrodzie. Menu składające się z ciepłego dania, pełnego ciągnącego się sera oraz przepysznych dodatków zrobi wrażenie na gościach z wielu powodów. Pierwszym jest oczywiście smak, którego wyjątkowości chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Pizzę uwielbia praktycznie każdy, przez co uchodzi za najpopularniejsze włoskie danie. Ale istnieją także inne powody przemawiające za tym, aby wybrać ją na przyjęcie w ogrodzie. Menu z pizzą w roli głównej ma sporą przewagę nad cateringiem choćby ze względu na fakt, że nie wymaga przygotowywania oraz serwowania w specjalnych pojemnikach. Jedzenie przychodzi w poręcznych kartonach, z których goście mogą bezpośrednio sięgać po kawałki – co przekłada się na oszczędność czasu i wygodę dla organizatorów wydarzenia.

Na tym nie kończą się jednak praktyczne aspekty podawania pizzy na przyjęciu. Samo zamawianie słynnego włoskiego dania z restauracji – zarówno przez internet, jak i przez telefon, jest przecież procesem niebywale łatwym i szybkim. Ponadto wiele lokali serwujących pizzę, realizuje dostawy do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Ma to ogromne znaczenie z perspektywy wyprawiania imprezy, która przeciąga się do późna 😉

Impreza w plenerze Wrocław

Pizzeria Muzyczna bardzo często obsługuje imprezy w plenerze we Wrocławiu. I nie ma się co dziwić – w końcu przygotowujemy przepyszną pizzę według autorskiej receptury, a dostawy realizujemy ekspresowo. Nasi Klienci cenią nas także za kilka sposobów składania zamówień: przez internet, aplikację i telefon. W przypadku wyprawiania imprezy plenerowej z dużą ilością gości oraz wyborem pizz z tak zwaną „kompozycją własną”, prosimy jednak zadzwonić 😉 Tak łatwiej będzie nam ustalić szczegóły!

Przed Tobą impreza w plenerze? Wrocław jest miastem, w którym mieszkasz? Sprawdź nasze lokalizacje i zamiast cateringu zamów pyszną pizzę z Pizzerii Muzycznej we Wrocławiu, a nie pożałujesz!