Kolejność kładzenia dodatków na pizzę

Zastanawiasz się, dlaczego pizza serwowana w lokalu nie smakuje tak dobrze, jak przygotowywana w domu? W dużej mierze odpowiada za to profesjonalny piec, umiejętności kucharzy oraz wysoka jakość produktów. Kolejność składników na pizzy również nie jest bez znaczenia. Jak więc nakładać je prawidłowo, aby danie wyszło przepyszne? Przedstawiamy praktyczne wskazówki i zachęcamy do zapoznania się z naszym menu.

W jakiej kolejności nakładać składniki na pizzy?

Aby pizza wyszła idealna, należy zachować określoną kolejność układania składników. Na pizzę najpierw daje się sos pomidorowy, a następnie sypie się niewielkie ilości sera. Do jego rozprowadzania najlepiej użyć metody solniczki, która polega na potrząsaniu dłońmi. Potem przychodzi kolej na dodatki.

Dodatki na pizzę to m.in. szynka, pomidory, kurczak, papryka, czy kukurydza. Po nich można dodać podsmażone pieczarki, jednak nie wolno przesadzać. Jeśli składników będzie zbyt dużo, ciasto zrobi się mokre oraz oklapnięte. Jedna z zasad, która dotyczy kolejności składników na pizzy, odnosi się do ich wilgotności. Im dodatek jest bardziej wilgotny, tym wyżej powinien znaleźć się na daniu. W przeciwnym razie woda wniknie do środka i ciasto nie będzie chrupkie. Z kolei świeże przyprawy trzeba dodać dopiero po upieczeniu pizzy, bo inaczej stracą swój wyjątkowy smak.

W jakiej kolejność układać składniki na pizzy? Kiedy ser, a kiedy rukola na pizzę? Po czym położyć ser feta na pizzy? Kiedy dodać jajko? Te i inne pytania spędzają początkującym kucharzom sen z powiek. Dlatego, aby ułatwić im przygotowywanie słynnego włoskiego dania, przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych pytań i odpowiedzi o kolejność składników na pizzy.

Sprawdź jak smakuje najlepsza pizza we Wrocławiu

Kiedy ser na pizzę?

Zagwozdka w przypadku sera najczęściej dotyczy tego, czy daje się go na wierzch, czy pod pozostałe składniki. Zarówno pierwsza, jak i druga wersja okazuje się prawdziwa. Większość sera należy położyć bezpośrednio na sosie pomidorowym, ale niewielkie ilości można także rozsypać na już ułożonych dodatkach.

Kidy dodać rukolę do pizzy?

Pytanie o to, kiedy dodać rukolę do pizzy pada bardzo często. Odpowiedź na nie jest jednak banalnie prosta. Rukoli w żadnym razie nie wolno kłaść na pizzę jeszcze przed upieczeniem, ponieważ straci swój smak. Z kolei, gdy wyląduje na daniu już wyjętym z pieca, doda mu niesamowitego aromatu.

Pizza z jajkiem – kiedy wbić jajko?

Dużym wyzwaniem jest także pizza z jajkiem. Kiedy wbić jajko? To pytanie pojawia się niekiedy się wśród początkujących kucharzy. Otóż ten składnik najlepiej dodać na około dwie minuty przed końcem pieczenia pizzy. Udany eksperyment kulinarny będzie można poznać po tym, że białko jaja się zetnie, a żółtko pozostanie miękkie.

Ser feta na pizzę – kiedy dodać?

symfoniaInny budzący wątpliwości składnik to ser feta na pizzę. Kiedy dodać go do dania? Dopiero wtedy, gdy na cieście zostanie rozsmarowany sos pomidorowy i ułożone wszystkie pozostałe składniki (poza ziołami). Feta ma zdolność do kruszenia się, dlatego, jeśli zostanie dodana za wcześnie, z kompozycji zrobi się bałagan.

Kiedy mozzarella na pizzę?

Kiedy mozzarella na pizze? W przypadku tego dodatku trzeba kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku sera żółtego. Po pokrojeniu i starciu kulki należy ją umieścić na sosie pomidorowym. Niewielkie ilości mozzarelli można także wykorzystać na już położonych dodatkach.

W Muzycznej wiemy, jak robić pizzę

Nie zawsze trzeba zastanawiać się, w jakiej kolejności ułożyć składniki na pizzy. Gdy tylko przyjdzie głód, można przecież zamówić swoje ulubione danie w Pizzerii Muzycznej. My na robieniu pizzy – nieskromnie mówiąc – znamy się doskonale. Posiadamy wszystkie cechy dobrej pizzerii, na które się składają:

  • autorskie receptury, dopracowywane do perfekcji przez lata,
  • doświadczenie i umiejętności kucharzy, zwanych pizzaiolo,
  • wysokiej jakości składniki, sprowadzane od lokalnych dostawców,
  • a także muzyka! To pasja do niej nakręca nas do działania i sprawia, że nie ma drugiej takiej pizzerii na mapie Wrocławia. Stworzyliśmy menu inspirowane różnymi gatunkami muzycznymi, a w naszych lokalach (zobacz wszystkie lokalizacje) lecą autorskie kawałki o …pizzy. Bo jak tu jej nie kochać? 😉

Zamiast głowić się nad tym, kiedy dodać ser na pizzę, odwiedź nas stacjonarnie lub skorzystaj z aplikacji i odbierz 10% zniżki. Menu Pizzerii Muzycznej zawiera aż 28 pozycji, dlatego z pewnością wybierzesz coś pysznego!