Jak zorganizować domówkę? 6 rzeczy, o których trzeba pamiętać, przygotowując imprezę w domu

Domówka jest rodzajem wydarzenia, nad którym można mieć pełną kontrolę. Organizator sam decyduje o zaproszeniu gości, wyborze muzyki, dekoracjach czy dodatkowych rozrywkach. Od niego zależy także, jakie poda jedzenie na imprezę w domu oraz zaserwuje drinki. Z większymi możliwościami wiąże się jednak duża odpowiedzialność – wyprawienie udanej domówki to przecież niemałe wyzwanie. Jak mu sprostać i zrobić wrażenie na gościach? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek i zachęcamy do zamawiania pizzy z Pizzerii Muzycznej we Wrocławiu!

1. Ustal listę gości

Organizując domówkę, w pierwszej kolejności należy ustalić, ilu gości ma przyjść. Każda przestrzeń posiada przecież swoje ograniczenia co do ilości miejsca, podobnie jest z wyposażeniem. Talerzy, kieliszków, sztućców czy szklanek nie powinno zabraknąć w trakcie imprezy, dlatego wszystko najlepiej dokładnie wyliczyć przed wysłaniem zaproszeń, aby nie musieć w pośpiechu nastawiać zmywarki. Brak czystych naczyń raczej nie zostanie to odebrany jako wpadka, ale może zakłócić przebieg przyjęcia.

2. Zadbaj o dekoracje

To, jak zostanie udekorowana domówka, zależy przede wszystkim od rodzaju wydarzenia organizowanego w domu. Jednych ozdób będzie przecież wymagało przyjęcie urodzinowe z okazji urodzin małego dziecka, a innych impreza organizowana w celu uczczenia rocznicy ślubu. Istnieją jednak pewne ponadczasowe klasyki, które sprawdzą się na każdym domowym party: balony wypełnione helem, klimatyczne światełka czy dekoracyjne girlandy należą do najbardziej uniwersalnych rozwiązań.

3. Przygotuj playlistę

Organizacja imprez niezaprzeczalnie wiąże się z wyborem muzyki. Przygotowując playlistę, trzeba jednak pamiętać, że inni niekoniecznie mają ten sam gust co do piosenek. Jeśli więc lubimy konkretny gatunek, np. rock, metal, czy hip-hop, zostawmy go na okazję, gdy będziemy w towarzystwie osób o podobnych preferencjach. W przypadku domówki najlepszym wyborem będą kawałki uniwersalne, np. radiowe hity czy taneczna klasyka. Muzyka znana gościom zachęci ich do zabawy i rozkręci imprezę.

4. Poinformuj sąsiadów, że szykuje się domówka

Nawet najcichsza domówka potrafi przeszkadzać sąsiadom. W związku z tym warto poinformować ich zawczasu o wyprawianym przyjęciu, aby mieli okazję do przygotowania się na ewentualne niedogodności. Jeśli w planach jest np. pizza na imprezę, miłym gestem będzie poczęstowanie nią sąsiadów. Kto wie, może postanowią się przyłączyć? 😉

5. Na pierwszym miejscu postaw komfort gości

domówkaDomówka jest wydarzeniem, podczas którego w ciasnym pomieszczeniu zbiera się naprawdę dużo osób. Dlatego też pół godziny przed rozpoczęciem imprezy powinno się porządnie przewietrzyć mieszkanie. Otwarcie okien pozwoli uniknąć wrażenia zaduchu i sprawi, że zaproszeni poczują się komfortowo, gdy tylko przybędą na miejsce. O gościach wypada też pomyśleć, wymyślając dania na domówkę. Niektórzy z nich mogą mieć alergie pokarmowe, dlatego najlepiej wypytać o nie jeszcze na wczesnym etapie organizacji imprezy.

6. Skomponuj menu na domówkę

Menu na domówkę nie musi być wcale wykwintne, ale trzeba je dokładnie przemyśleć i dopasować do charakteru wydarzenia. Innego jedzenia będą przecież wymagały 18 urodziny w gronie rodziny i znajomych, a innego sylwester organizowany dla partnerów biznesowych. Niemniej w każdym przypadku warto zadbać o szybkie przekąski na domówkę, które umilą gościom czas oczekiwania na ciepłe dania oraz będą stanowiły świetną przegryzkę do drinka. Aby nie tracić czasu na przygotowywanie głównych potraw samemu, można natomiast zdecydować się na catering. Najpopularniejszym wyborem na tego rodzaju imprezę jest oczywiście pizza. Domówka, jak zresztą większość przyjęć, stanowi idealną okazję do poddania słynnego włoskiego dania – łatwego w dzieleniu i uwielbianego przez wszystkich. Tylko skąd zamówić pizzę?

Pizzeria Muzyczna – najlepsza pizza na domówkę we Wrocławiu

Najlepsza pizza na domówkę pochodzi oczywiście z wrocławskiej Pizzerii Muzycznej. Kupując u nas, zyskuje się gwarancję pysznego smaku, a także ekspresowej oraz bezpiecznej dostawy. Zamówienie można zrobić wcześniej (do wyboru jest wiele form zamawiania) i ustalić przyjazd kuriera na konkretną godzinę, tak aby nie musieć stresować się podczas imprezy. Niemniej zawsze dostarczamy pizzę na czas. W końcu nasza dewiza brzmi: wypiekamy koncertowo, dowozimy śpiewająco!

Szukasz pomysłu na danie na domówkę? Sprawdź nasze lokalizacje i zamów pizzę z Pizzerii Muzycznej!