Pizzeria Muzyczna pomaga: bieg po zdrowie dla Patrycji

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność wesprzeć wspaniałą inicjatywębieg po zdrowie dla Patrycji, organizowany przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy. Przedstawiamy relację z tego wydarzenia.

Pomoc dla Patrycji

23 października 2021 na terenie parku Szodre w gminie Długołęka odbył się „Bieg po zdrowie dla Patrycji”, organizowany przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy. Celem inicjatywy było przekazanie wpłat od uczestników wydarzenia na nierefundowane leczenie Patrycji Kaniewskiej, która od lat zmaga się z genetyczną chorobą – mukowiscydozą. Historia nastolatki tak nas poruszyła, że postanowiliśmy zostać jednym ze sponsorów biegu. Zobaczcie, jak Pizzeria Muzyczna pomaga!

Bieg w słusznym celu

W inicjatywie Kilometrów Pomocy mógł uczestniczyć każdy, kto chciał pomóc Patrycji, bez względu na kondycję. Do wyboru była trasa biegowa i nordic walking – obie o długości 5 km. Mimo że podczas wydarzenia wyłoniono zwycięzców, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale w podziękowaniu za wsparcie. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji: animacji dla dzieci, stoisk z pysznym jedzeniem i piciem czy aukcji charytatywnych. Z wpłat za udział w imprezie, a także dzięki pomocy sponsorów, darczyńców oraz zwycięzców licytacji, udało się zebrać:

  • 41 250,99 złotych, 10 funtów oraz 16,21 euro ze zbiórki do puszek
  • 34 790,00 złotych z aukcji charytatywnych
  • 24 288,37 złotych z opłat od uczestników biegu
  • 25 000 złotych od Volvo Trucks
  • 17 705 złotych z przelewów wykonywanych za pośrednictwem kodów QR

Stowarzyszenie Kilometry Pomocy zebrało więc łącznie aż 143 162,89 złotych na rehabilitację i leczenie Patrycji!

Pizzeria Muzyczna pomaga

„Bieg po zdrowie dla Patrycji” był dla nas szczególnym wydarzeniem, dlatego postanowiliśmy wesprzeć go nie tylko od strony finansowej, ale i organizacyjnej. Każdy z uczestników imprezy otrzymał od Muzycznej wyjątkową torbę, na której umieściliśmy logo Stowarzyszenia Kilometry Pomocy. Jak na sieć lokali gastronomicznych przystało, zadbaliśmy również o poczęstunek – oczywiście w postaci przepysznej pizzy! Chcąc upamiętnić ten ważny dla Patrycji i jej rodziny dzień, wpadliśmy dodatkowo na pomysł, aby… nagrać o nim piosenkę. Utwór „Kilometry Pomocy” wraz z teledyskiem znajdziecie poniżej.

 

Kilometry Pomocy zmieniły życie Patrycji

Wspólnymi siłami sprawiliśmy, że życie Patrycji uległo zmianie na lepsze. Zebrane fundusze umożliwiły zakup niezbędnych leków i nastolatka może teraz normalnie funkcjonować. Patrycja czuje się znacznie lepiej, znacznie poprawił się również stan jej zdrowia – w ostatnim czasie przybrała na wadze aż 6,5 kg! Jej uśmiech stanowi najlepszy dowód na to, że warto pomagać. Zachęcamy, aby odwiedzić profil Patrycji na Facebooku i poznać bliżej tę sympatyczną dziewczynę.

Patrycja i jej historia

Patrycja Kaniewska zmaga się z mukowiscydozą od urodzenia. Jeszcze do sierpnia 2021 w walce z tą genetyczną chorobą nie była sama. Dzieliła ją z ukochaną siostrą Natalią, która odeszła przedwcześnie mając tylko 18 lat. Mama dziewczynek zdała sobie sprawę z przypadłości starszej córki, gdy była już w ciąży z Patrycją. Choć do końca miała nadzieję, że drugiemu dziecku uda się uniknąć choroby, u Patrycji również wykryto mukowiscydozę.

Przyczyną mukowiscydozy są mutacje genów. Organizm Patrycji wytwarza w nadmiernych ilościach śluz, co powoduje niekorzystne zmiany w organizmie. Choć dziewczyna ma najbardziej agresywną formę tej przypadłości, dzięki rozwojowi współczesnej medycyny można uratować jej życie. Potrzebne są jednak bardzo drogie, nierefundowane leki, których miesięczny koszt wynosi aż 80 tys. zł! Ta kwota jest nieosiągalna dla rodziców dziewczyny – stąd decyzja o uczestnictwie w inicjatywie Stowarzyszenia Kilometry Pomocy oraz organizacji internetowych zbiórek.

I Ty możesz pomóc!

Dzięki biegowi po zdrowie i wpłatom darczyńców udało się zebrać sporą sumę pieniędzy na leczenie Patrycji. Choć dziewczyna teraz czuje się dobrze i jej rodzice mogą pokryć koszt leków, nie wiadomo, co przyniosą kolejne miesiące. W związku z tym gorąco zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki na nierefundowane leki dla Patrycji. Pizzeria Muzyczna pomaga, ale Ty też możesz do zrobić!